Aktualności

Aktualności

INWA Nordic Walking World Championships 2022 - Szklarska Poręba (Jakuszyce) -  Strona wydarzenia

WYJAZD NA PUCHAR ŚWIATA DO RYGI

Program wyjazdu organizowanego przez PZNW:

8 lipca

 • godz. 10:00 - wyjazd autokarem z Białegostoku do Rygi (dworzec główny PKP w Białymstoku)
 • godz. 16:00 - przyjazd do HOTELU Bellevue Park Hotel Riga
 • godz. 17:00 - 21:00 - zwiedzanie Rygi

9 lipca

 • godz. 7:00 - śniadanie
 • godz. 8:30 - przejazd w miejsce zawodów
 • godz. 10:00 - starty
 • godz. 14:00 - 17:00 - plażowanie nad morzem
 • godz. 18:00 - wyjazd z Rygi
 • godz. 24:00 - planowany przyjazd do Białegostoku.

Strona organizatora

PODSUMOWANIE MISTRZOSTW W BIAŁYM BORZE

Podsumowanie zawodów w Białym Borze, gdzie odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie oraz XI Otwarte Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking rozpoczynamy od niesamowitego wyczynu Wielkiej Mistrzyni - Elżbiety Wojciechowskiej i nowego rekordu Polski w Maratonie Nordic Walking wśród kobiet

To że sezon 2022 będzie wyjątkowy wiedzieliśmy od dawna. Jednak mało kto spodziewał się, że już na starcie wydarzą się tak niesamowite historie.

Elżbieta Wojciechowska była niewątpliwie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Mistrzostwach Polski. Jednak styl w jakim tego dokonała musi budzić olbrzymi podziw i szacunek. Przekraczając linię mety jako pierwsza z całej stawki, napisała jednocześnie kilka niesamowitych historii całej dyscypliny nordic walking:

Pokonując dystans Maratonu z czasem 04:37:08 ustanowiła nowy rekord Polski w Maratonie Nordic Walking kobiet (oraz zapewne rekord świata)! Warto podkreślić, iż tegoroczna trasa była trudniejsza (a i pogoda niezbyt przychylna) niż zeszłoroczna. Widać to choćby po wynikach innych zawodników (większość zawodników z czołówki uzyskało gorsze czasy niż rok temu). 

Elżbieta zdobyła trzecie Mistrzostwo Polski w Maratonie (i to pod rząd - poprzednie w latach 2020 i 2021). To kolejny rekord wśród Pań w historii Mistrzostw Polski w Maratonie Nordic Walking. Zwyciężając po raz trzeci, wyrównała rekord Marcina Michalca (trzy Mistrzostwa pod rząd w latach 2015, 2016, 2017). Zwycięstwo Elżbiety Wojciechowskiej to zarazem pierwsze w historii zwycięstwo odniesione w całym Maratonie Nordic Walking przez kobietę!

Tylko 2 sztafety (przy bardzo silnej i rekordowo licznej obsadzie sztafet) ze startujących w zawodach w Białym Borze miały lepszy czas od Mistrzyni. Przekraczając jako pierwsza linię mety, jednocześnie jako pierwsza uzyskała kwalifikację do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Nordic Walking 2022.

Wyniki rywalizacji:

Maraton

Sztafety

GRUPA ENEA SPONSOREM CYKLU ZAWODÓW NORDIC WALKING

Grupa Enea wesprze zawodników startujących w trzech cyklach zawodów nordic walking, które w bieżącym roku odbywać się będą w kilkunastu miejscowościach w całej Polsce.

Enea będzie sponsorem tytularnym cyklu Polish Nordic Walking Cup 2022 oraz sponsorem głównym zawodów Polish Open Nordic Walking Championships 2022 i INWA Nordic Walking World Cup 2022 – zawodów o randze Pucharu Świata. 

Zawodnicy rozpoczną rywalizację już 9 kwietnia zawodami w Białym Borze (woj. zachodniopomorskie), a rywalizować będą w sumie w czternastu miejscowościach w całej Polsce, w tym m.in. w Radomiu, Koszalinie, Wągrowcu czy Murowanej Goślinie. Ostatnie zawody, finały Enea Polish Nordic Walking Cup 2022 i jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Polski na dystansach 5 i 10 km obędą się 1 października w Potęgowie (woj. pomorskie).

Grupa Enea kolejny raz wspiera organizację zawodów w nordic walking. W 2021 r. firma była partnerem Mistrzostw Polski, które odbywały się w Potęgowie (woj. pomorskie). W zawodach wzięło wówczas udział kilkuset zawodników w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania sportowego. Zawody nordic walking cieszą się coraz większą popularnością, a rywalizacje odbywają się na różnych dystansach, od 5 do 42,195 km oraz na różnych poziomach zaawansowania, od amatorskich, przez rywalizację par, aż po zawody przygotowywane z myślą o wytrawnych zawodnikach nordic walking.

Tegoroczna współpraca pomiędzy Eneą a Polskim Zrzeszeniem Nordic Walking (PZNW), oprócz wsparcia ogólnopolskich rywalizacji mistrzowskich i pucharowych, przewiduje sponsorowanie zawodów o randze międzynarodowej - Pucharu Świata organizowanego po raz pierwszy w Polsce przez Międzynarodową Federację Nordic Walking (INWA). Odbędą się one 14 i 15 maja w Kolbuszowej (woj. podkarpackie).

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i amatorski. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich, koszykarskich, piłkarskich oraz wielu imprez sportowych. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Enea jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Zapraszamy na zawody sezonu 2022!

WIRTUALNY MARSZ SOLIDARNOŚCI Z UKRAINĄ Z OKAZJI DNIA KOBIET

Zapraszamy do udziału w Wirtualnym Marszu Solidarności z Ukrainą z okazji Dnia Kobiet który odbędzie w dniach 08-13.03.2022 rok. Start rejestracji w dniu 3 marca od godz. 18:00.

Regulamin

Strona wydarzenia

Zachęcamy do wsparcia działań na rzecz uciekinierów z Ukrainy, które aktualnie prowadzi (w tej chwili swój hotel przeznaczyła dla potrzeb uciekinierów z Ukrainy):

Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej

(koordynatorem działań jest Grzegorz Romaniuk - Prezes Fundacji oraz Wiceprezes PZNW)

ul. Wolska 2, 36-100 Kolbuszowa, KRS 0000104482, NIP 8140001860, Regon 690033120

Nr konta: 32 9180 0008 2001 0005 1233 0001

Naszym partnerem oraz fundatorem nagród jest firma Fizan (przedstawiciel na Polskę). Zapraszamy do udziału i wsparcia inicjatywy …

PREZENTUJEMY KALENDARZ 2022

Rozpoczynamy prezentację kalendarza 2022. W tym roku tradycyjnie rozpoczynamy od królewskiego dystansu, czyli maratonu w Białym Borze już 9 kwietnia 2022 roku. Inauguracja Polish Nordic Walking Cup nastąpi w Koszalinie 30 kwietnia, a dzień później spotykamy się Mielnie.

Lokalizacje zawodów 2022

INWA Nordic Walking World Championships 2022

 • 02-04 września 2022 roku - DCS Polana Jakuszycka - indywidualnie i sztafety -  więcej …

INWA Nordic Walking World Cup 2022

 • 14-15 maja 2022 roku - Kolbuszowa - indywidualnie i sztafety - więcej …

Polish Open Nordic Walking Championships 2022

 • 9 kwietnia - Biały Bór - maraton 42,195 km - indywidualnie i sztafety -  więcej … 
 • 29 maja - Tarnowskie Góry - półmaraton 21,1 km - indywidualnie i sztafety -  więcej … 
 • 2 lipca - Polanica Zdrój -  górskie 5 i 10 km -  więcej … 
 • 13 sierpnia - Mistrzostwa Polski Par - ????
 • 1 października - Potęgowo - 5 i 10 km -  więcej … 

Polish Nordic Walking Cup 2022

PODSTAWOWE DOKUMENTY NORMATYWNE W SEZONIE 2022

Przedstawiamy podstawowe dokumenty normatywne, które określają zasady obowiązujące podczas zawodów organizowanych pod honorowym patronatem Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking. Uznaliśmy, że jedyną zmianą jest rezygnacja z kategorii służb mundurowych, ze względu na niską frekwencję. Biorąc pod uwagę sytuację sanitarną kraju program zawodów pozostaje bez zmian w stosunku do sezonu 2021.

Przepisy zawodów PZNW

Kodeks Etyczny NW

Gmina Wasilków
Gmina Dębica
Latoszyn Zdrój
GOSIR
Szflary

Jeżeli masz jakieś pytania lub problemy to zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Umożliwi on szybki kontakt z organizatorem i administratorem systemu.

Kliknij tutaj aby zgłosić problem