Klasyfikacja Arcymistrzów 2024

Arcymistrzowie Nordic Walking 2024 !!!

ZASADY

W sezonie 2024 po raz drugi nagrodzimy zawodników, którzy osiągną najlepsze wyniki w trakcie całego sezonu, w zawodach rangi Mistrzostw Polski organizowanych pod patronatem Polskie Zrzeszenie Nordic Walking

Stworzyliśmy klasyfikację generalną obejmującą wyniki uzyskane w 7 zawodach rangi Mistrzostw Polski (dziś wieczorem aktualna klasyfikacja):

  • VI Otwarte Górskie Mistrzostwa Polski - 21,1 km - Prudnik,
  • XI Otwarte Mistrzostwa Polski - 42,2 km -Biały Bór,
  • XIII Sztafetowe Mistrzostwa Polski - 42,2 km -Biały Bór,
  • Otwarte Mistrzostwa Polski - 5 km i 10 km - Bydgoszcz
  • IV Otwarte Górskie Mistrzostwa Polski - 5km i 10km - Polanica-Zdrój,
  • Otwarte Mistrzostwa Polski - 21,1 km - ???

Zasady klasyfikacji:

  1. Tytuł Arcymistrzów Nordic Walking otrzymają na koniec sezonu 2024 trzy zawodniczki i trzech zawodników, którzy zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej startów w zawodach rangi MP.
  2. Do klasyfikacji zaliczane są medale (miejsca I-III), które zawodnicy zdobędą w startach indywidualnych (miejsca I-III zdobyte na wszystkich dystansach, na których wystartowali w poszczególnych zawodach MP) oraz uczestnicząc w rywalizacji Sztafet według zajętych miejsc w kategoriach.
  3. Przyjmujemy zasady podobne do klasyfikacji olimpijskiej: w pierwszej kolejności liczba złotych medali (w klasyfikacjach OPEN indywidualnie, na każdym dystansie następnie medale w kategoriach Sztafet). W przypadku takiej samej liczby złotych medali, bierzemy pod uwagę ilość indywidualnie zdobytych medali złotych, następnie srebrnych i brązowych. W przypadku takiej samej liczby indywidualnie zdobytych srebrnych medali, bierzemy pod uwagę liczbę brązowych medali zdobytych indywidualnie. W przypadku takiej samej liczby medali wg opisanych zasad, bierzemy pod uwagę ilość medali zdobytych w Sztafetach (w kolejności: złotych, następnie srebrnych i brązowych).

Przy okazji podpowiedź dla zawodników 

W przypadku startu na obu dystansach 5 i 10 km i zajęcia na obu dystansach miejsc na podium w klasyfikacji OPEN M/K, oba medale będą zaliczane do klasyfikacji generalnej Arcymistrzowie Nordic Walking.

Ceremonia wręczenia wyróżnień odbędzie się na GALI NORDIC WALKING 2024 w Potęgowie - 28.09.2024 roku.

 

VI OTWARTE GÓRSKIE MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W PÓŁMARATONIE - PRUDNIK

 

  1. SOSNOWSKA Agnieszka
  2. KUBISZYN Małgorzata
  3. KOŁODZIEJ Joanna

 

  1. WITUCKI Jacek
  2. WOJTOWICZ Tomasz
  3. MICHALEC Marcin

 

XI OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W MARATONIE – BIAŁY BÓR

 

  1. WOJCIECHOWSKA Ela
  2. KUBISZYN Małgorzata
  3. KOŁODZIEJ Joanna

 

  1. MICHALEC Marcin
  2. MADALIŃSKI Marcin
  3. WOJTOWICZ Tomasz

 

XIII OTWARTE SZTAFETOWE MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W MARATONIE – BIAŁY BÓR

 

SZTAFETY ŻEŃSKIE

  1. STANNY Joanna
    LUDWICZAK Adżelika
    CHRUŚCIEL-ORGANIZTA Żaneta
    DĄBROWSKA Magdalena

2. KANIA Gabriela
   OKRZESIK-FRĄCKOWIAK Izabela
   MASLANKA Iwona
   LABUS Marzenia

3. BECZEK Magdalena
    RESEMAN Sylwia
    LEJKOWSKA Mirela
    NACZK Wiktoria

 

SZTAFETY MIESZANE

  1. MARCZAK Tomasz
    WITUCKI Jacek
    STACHOWICZ Joanna
    BIELECKA Zuzanna

2. STILLER Karol
    KŁOS Maciej
    KRYSTYNA Krystyna
    MIELECKA Agnieszka

3. GUDZIO Maciej
    KROMSKI Paweł
    EWERTOWSKA Ewa
    ŁABENDA Lonia

 

SZTAFETY MĘSKIE

  1. DOŁĘGOWSKI Marek
    SZAMUTULSKI Henryk
    CHOJNACKI Paweł
    BRZOZOWSKI Piotr

2. DZIEDZIEWICZ Andrzej
    WETOSZKA Piotr
    PASIERB Marek
    STĘPAK Piotr

3. MARCZYŃSKI Adam
   OLEJKO Radosław
   SPYCHAŁA Leszek
   BREWCZYŃSKI Marcin

 

MIX 60+

  1. ROŻYNEK Miron
    JUREK Adam
    GRYGOROWICZ Teresa
    JĘDRASIAK Renata

2. STANISŁAWSKI Jan
    RADZIMSKI Karol
    KUCZYŃSKA Anna
    SIERACKA Katarzyna

3. SAWKO Sławomir
    BACHANEK Katarzyna
    WESNER Harald
    SZEWCZYK Hanna

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem